- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Led Cob Light
Led Cob Light
Pioneers in the industry, we offer pcb led cob light, crompton led cob light and led cob light from India.
PCB LED Cob Light
Product Price: Rs 110 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Power | 3 W |
| Luminous Intensity | 120 Lumen |
| Brand | PCB |
| Lighting Color | Pure White |
| Voltage | 240V |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Crompton LED Cob Light
Product Price: Rs 299 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Details:
| Power | 7W |
| Type of Light | Down Light |
| Wattage | 7W |
| Mounting Type | Recessed |
| Color | Pure White |
| Usage/Application | Indoor |
| Shape | Round |
| Warranty | 2 Year |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP66 |
| Certification | CE, ISO |
Additional Information:
- Delivery Time: 2-3 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Led Cob Light
Product Price: Rs 200 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Power | 15W |
| Wattage | 12W |
| Color | Cool White |
| Brand | Bridgelux |
| Color Temperature | 3000 K |
| Usage/Application | Indoor |
| Shape | Round |
| Warranty | 1 Year |
| IP Rating | IP33 |
| Lighting Color | Cool White |
Yes! I am InterestedRequest A Callback