- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Havells High Bay Light
Havells High Bay Light
Leading OEM Manufacturer of 200w havells high bay light, 120w havells high bay light, 100w havells high bay light and 150w havells high bay light from Nagpur.
200W Havells High Bay Light
Product Price: Rs 5,100 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Power | 200W |
| Wattage | 200W |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Body Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 240V |
| Warranty | 2 Years |
| Driver | Inventronics |
| IP Rating | IP66 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 2-3 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
120W Havells High Bay Light
Product Price: Rs 4,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Product Type | Highbay |
| Type of Light | Outdoor Light |
| Series | Glanz |
| Wattage | 120W |
| Light Color | Neutral White |
| Base Type | E27 |
| Mounting | Surface |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP66 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 240V |
| Warranty | 2 Years |
| Body Material | Metal |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 2-3 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
100W Havells High Bay Light
Product Price: Rs 4,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Power | 100W |
| Wattage | 100W |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Body Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 240V |
| Warranty | 2 Years |
| Driver | Inventronics |
| IP Rating | IP66 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 500
- Delivery Time: 2-3 Days
- Packaging Details: 06
Yes! I am InterestedRequest A Callback
150W Havells High Bay Light
Product Price: Rs 4,800 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Type of Light | Outdoor Light |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP66 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Body Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 240 V |
| Warranty | 2 Years |
| Driver | Inventronics |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 100
- Delivery Time: 2-3 Days
- Packaging Details: 06
Yes! I am InterestedRequest A Callback
150W Havells High Bay Light
Product Price: Rs 4,600 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Type of Light | Highbay Light |
| Body Material | Metal |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP66 |
| Usage/Application | Warehouse |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 240 V |
| Warranty | 2 Years |
| Certification | ISI |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 2-3 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback