- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- LED Well Glass Surya
LED Well Glass Surya
Providing you the best range of surya 70w well glass light and surya 40w well glass light with effective & timely delivery.
Surya 70W Well Glass Light
Product Price: Rs 1,600 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Power | 60 W |
| Wattage | 60W |
| Type of Light | Down Light |
| Brand | Surya |
| Material | Metal |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Usage/Application | Industrial |
| Lighting Color | Pure White |
| Warranty | 2-3 Days |
| Country of Origin | Made in India |
This type of lighting is often used to provide light to areas for security, vehicle and pedestrian use, and building wall washing as well as for spaces used for sports activities and other large areas in need of general outdoor illumination.
Additional Information:
- Delivery Time: 2-3 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Surya 40W Well Glass Light
Product Price: Rs 1,400 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Wattage | 40W |
| Type of Light | Down Light |
| Brand | Surya |
| Material | Metal |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Warranty | 2 Years |
| Usage/Application | Industrial |
| Lighting Color | Pure White |
| Country of Origin | Made in India |
This type of lighting is often used to provide light to areas for security, vehicle and pedestrian use, and building wall washing as well as for spaces used for sports activities and other large areas in need of general outdoor illumination.
Additional Information:
- Delivery Time: 2-3 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback