- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Havells Well Glass Light
Havells Well Glass Light
We are a leading OEM Manufacturer of 30w havells led well glass light, havells well glass led light 30w, 35w havells led well glass light and 40w havells led well glass light from Nagpur, India.
30W Havells LED Well Glass Light
Product Price: Rs 1,300 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Wattage | 30W |
| Brand | Havells |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Metal |
| Voltage | 240Volt |
| Frequency | 50hz |
| Lighting Color | Pure White |
| Warranty | 2years |
| Country of Origin | Made in India |
This type of lighting is often used to provide light to areas for security, vehicle and pedestrian use, and building wall washing as well as for spaces used for sports activities and other large areas in need of general outdoor illumination.
Additional Information:
- Delivery Time: 2-3 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Havells Well Glass Led Light 30w
Product Price: Rs 1,275 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Type of Light | Down Light |
| Wattage | 30W |
| Brand | Surya |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Metal |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 240 V |
| Warranty | 2 Years |
| Lighting Color | Pure White |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 2-3 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
35W Havells LED Well Glass Light
Product Price: Rs 1,800 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Wattage | 35W |
| Brand | Havells |
| Usage/Application | Outdoor |
| Material | Metal |
| Voltage | 230Volt |
| Lighting Color | Pure White |
| Warranty | 2 Years |
| Country of Origin | Made in India |
This type of lighting is often used to provide light to areas for security, vehicle and pedestrian use, and building wall washing as well as for spaces used for sports activities and other large areas in need of general outdoor illumination.
Additional Information:
- Delivery Time: 2-3 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
40W Havells LED Well Glass Light
Product Price: Rs 2,200 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Wattage | 40W |
| Brand | Havells |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Metal |
| Voltage | 240Volt |
| Lighting Color | Pure White |
| Warranty | 2 Years |
| Country of Origin | Made in India |
This type of lighting is often used to provide light to areas for security, vehicle and pedestrian use, and building wall washing as well as for spaces used for sports activities and other large areas in need of general outdoor illumination.
Additional Information:
- Delivery Time: 2-3 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback