- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- HAVELLS LED Panel Light
HAVELLS LED Panel Light
Prominent & Leading OEM Manufacturer from Nagpur, we offer havells 15w panel light, havells led panel light, 36w 2 x 2 havells panel light and havells 24w panel light.
Havells 15W Panel Light
Product Price: Rs 480 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Wattage | 15W |
| Light Color | Cool Daylight |
| Shape | Round |
| Material | Metal |
| Color Temperature | 4000 K |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Warranty | 2 Years |
Additional Information:
- Delivery Time: 2-3 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Havells Led Panel Light
Product Price: Rs 410 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Wattage | 10W |
| Light Color | Warm White |
| Shape | Round |
| Material | Polycarbonate |
| Color Temperature | 4000 K |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Warranty | 2 Years |
Additional Information:
- Delivery Time: 2-3 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
36W 2 X 2 Havells Panel Light
Product Price: Rs 1,200 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Light Color | Cool Daylight |
| Shape | Square |
| Material | Metal |
| Color Temperature | 4000 K |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Mounting Arrangement | Surface Clamp |
| Warranty | 2 Years |
| Driver | Built - In |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage Range | 36 Watt |
Additional Information:
- Delivery Time: 2-3 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Havells Led Panel Light
Product Price: Rs 1,250 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Details:
| Wattage | 36W |
| Shape | Square |
| Color Temperature | 6500K |
| Light Color | Cool White |
| Color Rendering Index (CRI) | >80 |
| Beam Angle | >120 Degree |
| Model Name/Number | SSK-PAB-6060B |
| IP Rating | IP20 |
| Brand | Syska |
| Life Span | >50,000 hours |
| Thd% | <10 % |
| Lamp Power | 24 W - 45 W |
| Input Voltage | 80 V - 320 V |
| PF% | >0.98 |
| Opearting Tempearture | - 20 DegreeC To 60 DegreeC |
Features:
Lower consumption and Energy saving
Wide operating voltage
Eco-Friendly
No-UV radiation
Applications:
Offices
Shop
Conference Room
Hospitals
Outlets
Product Description.Model No.2 X 2 24 Watt LightSSK PAB6060B2 X 2 36 Watt LightSSK PAB6060B2 X 2 45 Watt LightSSK PAB6060B
Additional Information:
- Item Code: SSKPAB-6060B
- Production Capacity: 50000 Per month
- Delivery Time: 2-3 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Havells 24W Panel Light
Product Price: Rs 950 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Wattage | 24W |
| Light Color | Cool Daylight |
| Shape | Square |
| Material | Metal |
| Color Temperature | 4000 K |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Warranty | 2 Years |
Additional Information:
- Delivery Time: 2-3 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback