- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Flood Light SN MAKE
Flood Light SN MAKE
OEM Manufacturer of a wide range of products which include sn led flood lights 200w and syska ble 120 watt flood light.
SN LED Flood Lights 200W
Product Price: Rs 2,700 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Details:
| Wattage | 200W |
| Warranty | 2 Years |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Aluminium Diecast |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Color Temperature | 2700K |
| Frequency | 50 Hz |
| Efficacy | >85% |
| Operating Temperature | 60 Degree Celsius |
| Power | 400 W |
| I P Rating | IP65 |
| Brand | Syska |
| Voltage | 300 V AC |
- Industrial shades
- Lawns / resort area
- Open area parking
- Factories
- Workshops
- Warehouse
- Campus area
| LED beam Light Economy (SQ) 10W | SN-BLE-10W |
| LED beam Light Economy (SQ) 20W | SN-BLE-20W |
| LED beam Light Economy (SQ) 40W | SN-BLE-40W |
| LED beam Light Economy (SQ) 60W | SN-BLE-60W |
| LED beam Light Economy (SQ) 90W | SN-BLE-90W |
| LED beam Light Economy (SQ) 120W | SN-BLE-120W |
| LED beam Light Economy (SQ) 150W | SN-BLE-150W |
| LED beam Light Economy (SQ) 200W | SN-BLE-200W |
Additional Information:
- Production Capacity: 5000 Per Week
- Delivery Time: 2-3 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Syska BLE 120 Watt Flood Light
Product Price: Rs 2,850 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Details:
| Wattage | 100W |
| Warranty | 2 Years. |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | SSK BLE 120W |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 300 Volt AC |
| Body Material | High Pressure Die Cast Aluminium Housing. |
| Luminous Flux | 100 Per Watt |
| Surge Protection | 10KV |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Certification | CE,BIS,ISO |
| Working Temp | 85 Degree Celsius |
| Light Life | 50000 Hours |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Operating Voltage | 230 Volt |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Factor | 0.98 |
| Packaging Unit | 1 |
| Efficacy | > 90 % |
| Size | 302*282*78.5 MM |
| Frame Shape | Square |
| Phase | 1 |
| Led Model | Osram |
| Power | 120 Watt. |
| I P Rating | IP65 |
| Brand | Syska |
Yes! I am InterestedRequest A Callback