- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Bajaj LED Clean Room Lighting
Bajaj LED Clean Room Lighting
We are a leading OEM Manufacturer of bajaj make cleanroom lighting, clean room led light fixtures and bajaj clean room led light fixtures from Nagpur, India.
Bajaj Make Cleanroom Lighting
Product Price: Rs 3,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Details:
| Lighting Type | Cleanroom Lighting |
| Power | 60 Watt |
| Usage/Application | Chemical Factory,Paint Factory,Pharma Company |
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Crompton |
Additional Information:
- Item Code: LCBOR
- Delivery Time: 5 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Clean Room Led Light Fixtures
Product Price: Rs 3,800 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Details:
| Fixture Type | Panel Light |
| Usage/Application | Panel Light |
| Wattage | 24 W |
| Lamp Type | LED |
| CCT | 5700 K |
| Material | Driver |
| Cleanroom Class | Class 1000 |
| IP Rating | IP66 |
| Color Temperature | 5700 K |
| Install Style | Surface Mounted |
| Body Material | Metal |
Additional Information:
- Production Capacity: 100
- Delivery Time: IN STOCK
- Packaging Details: 02
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Bajaj Clean Room Led Light Fixtures
Product Price: Rs 4,100 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Usage/Application | Panel Light |
| Material | Driver |
| Body Material | Metal |
| Install Style | Surface Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback