- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- BAG Driver
BAG Driver
Leading OEM Manufacturer of bag make led driver and bag led driver from Nagpur.
Bag Make Led Driver
Product Price: Rs 750 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 25 Piece
Product Details:
| Type | Constant Voltage Driver |
| Output Current | 300mA |
| Output Voltage | 24V |
| Input Voltage | 240 Volt |
| Surge Protection | 4 KV |
| Country of Origin | Made in India |
| Min Order Quantity | 25 Piece |
| Maximum Output Power | 30W |
| Wattage | 12W |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Bag Make Led Driver
Product Price: Rs 450 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Wattage | 40W |
| Output Current | 1000mA |
| Usage/Applications | For LED Street Light |
| Material | Plastic |
| Input Voltage | 240 Volt |
| Warranty | 2 Years |
| Brand Name | BAG |
wattage from 5 watt upto 60 watt.
output current range from 150 ma to 1200 ma.
An LED driver is a self contained power supply which regulates the power required for an LED or array of LEDs. The light emitting diodes are low energy, lighting devices with a long lifespan and low energy consumption, hence the requirement for specialized power supplies.
To fulfill the needs of the customer, we provide Product Name of the best quality at the most competitive price.Get the best price of the product name.
Additional Information:
- Delivery Time: 3 days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Bag LED Driver
Product Price: Rs 300 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Wattage | 40W |
| Output Current | 1000mA |
| Material | Plastic |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Applications | For LED Panel Light |
| Input Voltage | 240 Volt |
| Warranty | 2 Years |
Wattage Range from 10 Watt to 150 Watt.
Current Range 300 mA to 3 A
An LED driver is a self contained power supply which regulates the power required for an LED or array of LEDs. The light emitting diodes are low energy, lighting devices with a long lifespan and low energy consumption, hence the requirement for specialized power supplies.
To fulfill the needs of the customer, we provide Product Name of the best quality at the most competitive price.Get the best price of the product name.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000 Per Week
- Delivery Time: 3 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback